marginNowe publikacje              KomentowanemarginMapa serwisu               Redakcja vibin.com.plmarginopinie czytelników
marginStart      Gospodarka i makroekonomia      Przedsiębiorstwa      System bankowy      Finanse osobiste      Branża nieruchomości
 
marginTumblr sprzedany
marginmargin

na zakupach

Założony w 2007r. przez Davida Karpa serwis społecznościowy Tumblr znalazł nowego właściciela. Notujący około trzynaście miliardów odsłon miesięcznie projekt przejął amerykański gigant Yahoo!. W sumie zapłacił za niego przeszło 1 mld dolarów.

Tumblr został sprzedany w ręce Yahoo! z rąk 26-letniego Davida Karpa. Z informacji przekazywanych przez amerykańskie media wynika, że nowojorska spółka nie zamierza wprowadzać żadnych gwałtownych zmian w strukturze ani charakterze samego serwisu. Yahoo! zapewnia, że zmianie nie ulegną też misja, zespół ani siedziba. Trumblr ma zostać docelowo serwisem, który będzie nadal udostępniać miejsce do dzielenia się swoją twórczością z użytkownikami na całym świecie.

Więcej na: i ,

Już teraz wiadomo, że Karp zostanie dyrektorem generalnym projektu - 253 mln dolarów otrzyma w gotówce, pozostała część to udziały w serwisie.

Ze statystyk wynika, że Tumblr ma w tej chwili około 100 milionów blogów, które są popularne szczególnie wśród młodzieży oraz dwudziestolatków. Chociaż sam portal istnieje stosunkowo niedługo, bo od 6 lat, to dopiero w 2013r. został wykorzystany komercyjnie. Karp zrezygnował z tradycyjnych reklam typu display na rzecz możliwości eksponowania postów. Na koniec ubiegłego roku, firma zarobiła w sumie trzynaście milionów dolarów.

Warto podkreślić, że do tej chwili Tumblr nadal nie spłacił swoich nakładów pracy i inwestycji. Zdaniem analityków z branży, na Yahoo! spoczywa duży ciężar i na razie nie wiadomo jakich wyników serwis spodziewa się na ten rok.

Czytaj: aktualności podatkowe, ,
 
marginPopularne: Chiny zainteresowane rynkiem białoruskim. Wschód inwestuje w Europie »
 
marginCzytaj też
 
marginTę publikację komentowali czytelnicy
margin
Ta publikacja nie została jeszcze skomentowana przez żadnego z czytelników.
 
marginŚledź nas na oficjalnym koncie na Facebooku
 
redakcja | mapa serwisu | ochrona cookie

Prawa zastrzeżone © 2013 vibin.com.pl