marginNowe publikacje              KomentowanemarginMapa serwisu               Redakcja vibin.com.plmarginopinie czytelników
marginStart      Gospodarka i makroekonomia      Przedsiębiorstwa      System bankowy      Finanse osobiste      Branża nieruchomości
 
marginPolacy oszczędzają. Padł kolejny rekord
marginmargin

na zakupach

Z informacji udostępnionych przez Puls Biznesu wynika, że oszczędności polskich gospodarstw domowych sięgają kolejnych rekordowych kwot. Łącznie, Polacy odłożyli w już około 1 bilion zł (dane opracowane na podstawie analizy "Analizy Online").

Nie ma zaskoczenia,  że najchętniej swoje oszczędności w bankach - głównie pod postacią depozytów walutowych i złotowych, tj. ponad 50 % wszystkich oszczędności. Warto jednak podkreślić, że Polacy mają także około 270 mld zł w otwartych funduszach emerytalnych, a ostatecznie - odkładamy pieniądze w gotówce, tj. około 106 mld zł.

Więcej na: i ,

W gazecie czytamy także, że poza pierwszymi trzema segmentami, które Polacy wykorzystują do odkładania pieniędzy znalazły się odpowiednio także: ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, akcje spółek publicznych, a także obligacje, bony i fundusze zagraniczne. Niestety, nawet wszystkie zgromadzone środki nie pozwoliłyby Polakom na pokrycie długu publicznego oraz kredytów bankowych - do tego zabrakłoby nam około 340 mld zł. Ostatecznie, ekonomiści przyznają, że i tak zostajemy pod kreską.

Czytaj: online lombard, ,
 
marginPopularne: Chiny zainteresowane rynkiem białoruskim. Wschód inwestuje w Europie »
 
marginTę publikację komentowali czytelnicy
margin
Ta publikacja nie została jeszcze skomentowana przez żadnego z czytelników.
 
marginŚledź nas na oficjalnym koncie na Facebooku
 
redakcja | mapa serwisu | ochrona cookie

Prawa zastrzeżone © 2013 vibin.com.pl