marginNowe publikacje              KomentowanemarginMapa serwisu               Redakcja vibin.com.plmarginopinie czytelników
marginStart      Gospodarka i makroekonomia      Przedsiębiorstwa      System bankowy      Finanse osobiste      Branża nieruchomości
 
marginHausner przekonuje, że Polacy powinni skończyć z wizytówką "taniej siły roboczej"
marginmargin

na zakupach

Z najnowszych doniesień medialnych wynika, że profesor Jerzy Hausner jest za radykalną zmianą charakteru krajowej gospodarki. Ekspert przekonywał o konieczności przejścia na model gospodarki zaawansowanej technologicznie, a zrezygnować ze światowej wizytówki jaką się nam przypisuje, tj. "tanią siłą roboczą".

Ekonomista przedstawił dokument z raportem na temat konkurencyjności ekonomicznej Polski, w obecności prezydenta Komorowskiego. Profesor zaznacza, że polskie władze powinny zrobić wszystko, aby wesprzeć przedsiębiorców w trudnej sytuacji, a przy tym skupić się na inwestycjach, które przesuwałyby Polskę w stronę nowoczesnych technologii. W raporcie wspomina też o konieczności zachęcenia Polaków do podniesienia swojego poziomu oszczędności.

Więcej na: i ,

W komentarzu, Komorowski zaznaczył, że o ile część pomysłów zaproponowanych do Hausnera jest w istocie możliwa do wdrożenia, tak pozycjonowanie polskiej gospodarki w segmencie najnowszych technologii może być trudne, m.in. ze względu na nadal wysokie bezrobocie oraz inne problemy społeczne.

Czytaj: ibpe.pl/przeglady-obiektow-budowlanych/, ,
 
marginPopularne: Chiny zainteresowane rynkiem białoruskim. Wschód inwestuje w Europie »
 
marginCzytaj też
 
marginTę publikację komentowali czytelnicy
marginmargin
użytkownik Huta78.:
Jestem podobnego zdania. Uważam, że kluczem jest skończenie z trendem taniej siły roboczej i rozpoczęcie promocji polskiej gospodarki jako tej innowacyjnej, która wyraźnie goni Europę. Poza tym rzeczywiście państwo powinno w końcu coś zrobić dla przedsiębiorców, bo jak na razie, to ja tylko słyszę o podwyżkach kosztów pracy i nic więcej. Żadnych konkretnych ulg za dobry bilans finansowy, brak pomocy jeśli chodzi o zatrudnienie niewykształconych i bezrobotnych (co prawda są już projekty nowelizacji, ale cały proces trwa o wiele za długo, a zmiany są potrzebne na teraz!, kiedy polskie firmy nie mogą dźwignąć się z kryzysu). Mam nadzieję, że koalicja pójdzie po rozum do głowy i cokolwiek zmieni się w tej kwestii.
 
marginŚledź nas na oficjalnym koncie na Facebooku
 
redakcja | mapa serwisu | ochrona cookie

Prawa zastrzeżone © 2013 vibin.com.pl